Harami Proje Atölyesi

40 Haramiler’de Temel atölye ve Pro Harami'den ardından, yeni bir kilometre taşı olan ‘‘Proje Atölyesi’’ ile üçgen tamamlanmış oldu.

Bu yeni atölye; fotoğrafın çeşitli alanlarında başarılı olabilmek için hazırlanmış olan eğitim programlarından oluşuyor.

Muammer Yanmaz, eğitim boyunca, 30 senelik fotoğraf serüvenindeki portre, editoryal ve aksiyon fotoğrafçılığı gibi en sevdiği konuları detaylandırıyor.

Dersler kapsamında; portre, aksiyon ve editoryal fotoğrafçılığın detaylarına inilecek, makineyi hızlı ve etkili kullanma teknikleri ile hikayeyi sezme, doğru konumlanma, karar anı ve çekim sırasındaki eylemler, teorik ve pratik çalışmalar ile aktarılacak. Eğitim sürecince, farklı egzersizlerle fotoğrafa odaklanmak hedeflenmek hedefleniyor.  Dış mekanda yaratıcı flaş kullanımlarını da kapsayan çalışmalarda, fotoğrafların seçimi, düzenlemesi ve paylaşımı üzerine durulacak. 

Katılımcılar, kontenjan dahilinde, final değerlendirmesinden sonra proje ekibine dahil olacaklar. Ekip içinde de bireysel performans takibi yapılacak. Her hafta ödevler kontrol edilecek.

 Kaçırılan derslerin diğer dönemlerde alma imkanı sunulan atölyede, bütün derslere Muammer Yanmaz giriyor.

Bu atölyeyi bitirenlere ''40 Haramiler Proje Fotoğrafçısı'' sertifikası verilir.

Yıl boyunca belli tarihlerde açılan bu atölye, katılımcıların bilgi düzeyinde eşitliği sağlayabilmek adına, sadece Haramiler'in (Muammer Yanmaz temel fotoğraf atölyesini tamamlayanlar) katılımına açık. 

7. Dönem Harami Proje Atölyesi 24 Eylül 2016 Cumartesi Saat: 15.00'te başlıyor!