40 Haramiler'de 7. Online Dönemimiz 31 Ekim Cumartesi saat 11.00'de başlayacak ve 6 hafta sürecektir.  

40 HARAMİLER PROJESİ


16 yıldır bütün derslerine Muammer Yanmaz'ın girdiği, klasikleşen fotoğraf kursu.


Yeni!!! 40 Haramiler Online 

Eğitimlerimize artık online olarak da ulaşabileceksiniz. 

Dersler canlı olarak internetten Muammer Yanmaz tarafından verilecektir. 

(Artı olarak 2 uygulama gezisi de hayat normale döndükten sonra gerçekleştirilecektir, ücrete dahildir.)


Butik fotoğraf eğitimi almak, güzel insanlar topluluğu 40 Haramiler Fotoğraf Grubu'na dahil olmak için Temel Atölyemize kayıt yaptırabilir ardından da ileri seviyemiz olan Pro+Je Atölyemize ve yıl boyunca devam eden Proje Ekibimize katılabilirsiniz. 


Projeler, geziler, dostluklar ve sürprizlerle dolu bir serüven.
Diyafram, enstantanenin ötesinde; fotoğraf tutkusu, üretim, paylaşım ve uzmanlaşma dünyası sizleri bekliyor. Kayıt ve bilgi için: 0532 272 61 25 (WhatsApp) muammeryanmaz.com


6 Haftalık Online Temel Atölye Ders Programı:

1. Hafta: Makinenin çalışma prensipleri, lensler, ışık formülleri ve çekim bilgileri. Fotoğrafın vurucu unsurları.
2. Hafta: Makine ayarları, kompozisyon. Flaş bilgileri, renk sıcaklığı, netleme yöntemleri. Fotoğraf okuma.
3. Hafta: Hızlı çekim teknikleri. Portre fotoğrafçılığı. Evde pratik çekimler. 

4. Hafta: İş akışı. Photoshop ve Bridge programına giriş ve 4 işlem. Kurgu ve hikaye oluşturma bilgileri.

5. Hafta: Fotoğraftan para kazanma şekilleri, flaş ve yapay ışıklar ile çalışma prensipleri. Uygun fiyatlarda etkili ışık malzemeleri kullanılması. 
6. Hafta:  Bilgilerin revize edilmesi. Portfolyo ve fotoğraf projesi hazırlama teknikleri. Herkesten bir proje fikri alınması. Mezuniyet töreni.

Her derste ödevler verilip kontrol edilmektedir.Mağara'daki  Yeni Dönemlerimiz ise Ocak'ta başlayacaktır. 
İki Göz Bir Şehir Programı'nın konuğu olduk. Bizi tanıtan bu güzel belgesel için; Sevgili Wilco Van Herpen, Esra Has ve bütün emeği geçenlere ve Haramilerimize teşekkür ederiz.

40 Haramiler Projesi

Muammer Yanmaz, uzman kadrosu ve tecrübesi ile 2004 yılından beri bireylere ve kurumsal şirketlere butik eğitimler veriyor. Mecidiyeköy'de bulunan 40 Haramiler Fotoğraf Eğitimi başlığıyla sunulan 8 haftalık temel atölyelerde, bugüne kadar 3bine yakın kişi fotoğrafla tanışarak bilgi ve tecrübelerini arttırdılar. Katılımcılara fotoğraf alanında mentorluk da yapan Muammer Yanmaz'ın sunduğu eğitim ortamında, katılımcılar ''Harami'' unvanı alarak fotoğrafı hayatlarının bir parçası olarak görüyorlar. Temel fotoğraf eğitimini tamamlayan Haramiler, ''Pro+Je'' kursu ile eğitimlerini ileri seviyeye taşıyarak yıl boyunca faaliyetleri devam eden 40 Haramiler Proje Ekibi'ne katılma şansı elde edebiliyorlar.

Yeni Dönemlerimiz için bilgi alabilirsiniz.

0532 272 61 25 (WhatsApp)

Instagram: https://www.instagram.com/muammeryanmaz/

-Atölyelerde bütün derslere Muammer Yanmaz girmektedir.

-Tüm atölye katılımcılarına kaçırdıkları dersleri daha sonraki dönemlerde alma imkanı sunuluyor.


8 Haftalık Temel Atölye Ders Programı:

1. Hafta: Makinenin çalışma prensipleri, lensler, ışık formülleri ve çekim bilgileri. Fotoğrafın vurucu unsurları.

2. Hafta: Makine ayarları, kompozisyon. Flaş bilgileri, renk sıcaklığı, netleme yöntemleri. 

3. Hafta: Hızlı çekim teknikleri, Photoshop programına giriş ve 4 işlem. Stüdyoda uygulamalı çekim. 

4. Hafta: (Dış çekim uygulaması). Pan, dolgu flaş tekniği, hareket efekti, netleme çalışmaları, uygulamalı kompozisyon ve ışık egzersizleri.

5. Hafta: Fotoğraftan para kazanma şekilleri, paraflaş ve yapay ışıklar ile çalışma prensipleri. Uygun fiyatlarda etkili ışık malzemeleri kullanılması.

6. Hafta: Kurgu ve hikaye oluşturma bilgileri. Bilgilerin revize edilmesi. 

7. Hafta: (Dış çekim uygulaması). Arka plan çalışmaları, ışığın farklı yüzleri. Ters ışık, an fotoğrafı yakalama ve kompozisyon bilgilerini pekiştirme.

8. Hafta: Portfolyo ve fotoğraf projesi hazırlama teknikleri. Herkesten bir proje fikri alınması ve mezuniyet töreni. 

Her derste ödevler verilip kontrol edilmektedir.


Dersler Mecidiyeköy’de Muammer Yanmaz’ın fotoğraf stüdyosunda (Mağara) yapılmaktadır.

Muammer Yanmaz'ın kişisel web sitesi.

Bilgi almak veya kayıt yaptırmak için: 0532 272 61 25 / 0532 607 10 40

Adres bilgisi

- Etkinliklerden ve yeni dönem açılacak atölyelerden haberdar olmak için http://www.facebook.com/40haramilerfotografgrubu

- Sevdiklerinize fotoğraf kursumuzu hediye etmek ister misiniz? http://www.40haramiler.com/hediye_kurs


Google Maps, Yandex gibi harita uygulamalarından 40 Haramiler Muammer Yanmaz Fotoğrafçılık Kursu'nu aratabilirsiniz. 

Araba ile tarif: Zincirlikuyu- Mecidiyeköy istikametinde giderken, solda eski Ali Sami Yen Stadyumu'nun binalarını görünce sağa doğru yanaşın, Murat Muhallebicisi öncesinde bir otobüs durağının yanından cep girişi, köşesinde de kuruyemişçi var. O cepten girdikten soldan yani Akbank'ın solundan devam edin, yol bitimine kadar gidip sağa dönün. Solda Şok Marketi geçtikten sonra 50 metre ilerideki göbekten sağda yine A101 Marketi ve çantacıyı göreceksiniz. Çantacının köşesinden Zertop Sokak'a girişi vardır. Sokağa girin, sokağın bitiminde sağ taraftaki köşe apartmanın en alt katında merdivenlerle inilen bodrum girişindeyiz. Üst katımız bilgisayarcı. Siyah demir parmaklıklarımız var. O zamana kadar park edemediyseniz, o sokağın sonuna ulaştığınızda sağa dönün biraz ileride açık otopark var. (Osmanlı Otoparkı)

Yaya - metrobüs -metro - taksi tarif: Metro ile geliyorsanız, Şişli - Mecidiyeköy durağında inip, metrobüs çıkışından çıkın. Metrobüs ile Mecidiyeköy durağında iniyorsunuz. Her ikisinde de çıkışta sola doğru yürüyüp ışıklardan Aslı Börek'in olduğu tarafa geçin

(Mecidiyeköy Emniyet Binası'nı da sorabilirsiniz) Aslı Börek'in olduğu sokağa girin, ilk sağa dönün, dörtyola gelince de ilk sola dönün ve düz devam edip yine ilk sola dönün. Sola döndüğünüz gibi (Zertop Sokak) hemen soldaki köşe apartmanın en alt katında merdivenlerle inilen bodrum girişindeyiz, giriş apartmanın içinden değil yandan bodrum girişi. Üst katımız bilgisayarcı. Siyah demir parmaklıklarımız var.

Zincirlikuyu istikametinden yaya ya da taksi ile geliyorsanız, Mecidiyeköy Emniyet Binası'nın önünde inin, karakolun yanında Hamurabi Börekçisi var. İkisinin arasındaki sokaktan aşağıya yürüyün ve 2. sola dönün.Sola döndüğünüz gibi (Zertop Sokak) hemen soldaki köşe apartmanın en alt katında merdivenlerle inilen bodrum girişindeyiz, giriş apartmanın içinden değil yandan bodrum girişi. Üst katımız bilgisayarcı. Siyah demir parmaklıklarımız var.

Atölye başlangıç bilgilerinin adresinize gelmesi için...

Etkinliklerden ve yeni dönem açılacak atölyelerden haberdar olmak için http://www.facebook.com/40haramilerfotografgrubu